Ewangelia Wigilijna… i życzenia świąteczne

Narodzenie Jezusa

1 W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. 2 Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. 3 Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. 4 Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, 5 żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. 6 Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. 7 Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Pasterze u żłóbka

8 W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. 9 Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. 10 I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: 11 dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. 12 A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». 13 I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: 14 «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał». 15 Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili między sobą: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». 16 Udali się też pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. 17 Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. 18 A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. 19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. 20 A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

***************

„Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.”
W małym Świętym Dziecku Bóg ułatwia nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowiuteńki 2014 Rok!

Kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, „Spójrzmy na Maryję i pozwólmy, by Ona na nas spoglądała, abyśmy nauczyli się być bardziej pokornymi, a także odważniejszymi w pójściu za Słowem Bożym, aby przyjąć serdeczne objęcia jej Syna Jezusa; objęcia, które dają nam życie, nadzieję i pokój.”
Niech te słowa Papieża Franciszka zrealizują się w naszym życiu. Łączymy się duchowo I dzieląc się opłatkiem i adorując Słowo Wcielone w żłóbku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ewangelia, Pomoc duchowa, Święta i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ewangelia Wigilijna… i życzenia świąteczne

 1. Bóg staje się człowiekiem –
  to znacznie więcej niż tylko znak
  solidarności, współczucia i bliskości …
  Od tej pory żadna noc nie jest zbyt ciemna,
  a z tego rodzi się nadzieja: „To jest Ciało Moje”.
  Tej wielkiej nadziei, która daje pokój i radość,
  życzę wszystkim na Święta i nadchodzący Nowy Rok.

 2. Pasterka z Papieżem Franciszkiem

  Chrześcijanie na całym świecie obchodzą dziś Wigilię Bożego Narodzenia – pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. O północy we wszystkich kościołach Polski będą sprawowane uroczyste Msze św. tzw. Pasterki.

  Uroczystej Paterce w Watykanie będzie dziś przewodniczył Ojciec św. Franciszek. Podczas Pasterki, wraz z chórem Kaplicy Sykstyńskiej śpiewać będzie zespół “Mazowsze”. Uroczystości rozpoczną się o 21.30. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.
  Wczoraj Papież Franciszek złożył przedświąteczną wizytę Papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI w dawnym klasztorze Mater Ecclesiae. Razem z nim pomodlił się i odbył półgodzinną rozmowę. Następnie Franciszek złożył życzenia swemu poprzednikowi.
  W niedzielę, podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Ojciec św. Franciszek zachęcał do kontemplowania Maryi i Józefa.
  – Przygotujmy się więc do świętowania Bożego Narodzenia kontemplując Maryję i Józefa. Maryję, kobietę łaski pełną, która miała odwagę powierzyć się całkowicie Słowu Boga. Józefa człowieka wiernego i sprawiedliwego, który wolał wierzyć Bogu, niż słuchać głosów zwątpienia i ludzkiej pychy. Razem z nimi idźmy do Betlejem – powiedział Ojciec św. Franciszek.
  W dzień Bożego Narodzenia w południe Ojciec św. Franciszek wygłosi orędzie świąteczne i udzieli uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi (miastu i światu).
  ŹródłoRadio Maryja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s