Wielki Tydzień z Benedyktem XVI – program celebracji

z Watykanu

Wielki Tydzień z Benedyktem XVI – program celebracji

W Watykanie trwają ostatnie przygotowania do Wielkiego Tygodnia. Plac Św. Piotra przemienia się w mały ogród oliwny. Z włoskiego regionu Apulia przewieziono drzewka oliwne, które będą oprawą Niedzieli Palmowej. Postawiono je pod obeliskiem w samym środku placu. Natomiast przed fasadą bazyliki watykańskiej na stopniach ołtarza polowego powstają kobierce z wielokolorowej trawy.

Dla Ojca Świętego będzie to niezwykle pracowity tydzień. W Niedzielę Palmową o godz. 9:30 będzie przewodniczył Eucharystii na Placu św. Piotra. Z kolei w Wielki Czwartek odprawi o godz. 9:30 w bazylice watykańskiej Mszę Krzyżma, w której wezmą udział kapłani pracujący w Wiecznym Mieście. Tego samego dnia wieczorem o godz. 17:30 w bazylice laterańskiej Papież odprawi Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, w czasie której umyje nogi dwunastu kapłanom. Przewidziana jest wtedy specjalna składka, zgodnie z papieskim życzeniem przeznaczona na pomoc dla uchodźców syryjskich w Libanie, Turcji i Jordanii.

Natomiast w Wielki Piątek Benedykt XVI przewodniczy w bazylice watykańskiej o godz. 17:00 Liturgii Męki Pańskiej, a wieczorem o godz. 21:15 w Koloseum modlić się będzie na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Z kolei w Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w bazylice św. Piotra o godz. 21:00. Ukoronowaniem Wielkiego Tygodnia będzie rezurekcja w niedzielę Zmartwychwstania. Papież odprawi ją na Placu św. Piotra o godz. 10:15, a na zakończenie udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i światu.RV

Za: http://sanctus.pl/index.php

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s